Spinmolen en Springplank worden samen: De Scheepswerf

03 juli 2023
Spinmolen en Springplank worden samen: De Scheepswerf

Afgelopen jaar heeft in het teken gestaan van de fusie tussen de Spinmolen en Springplank.

Het afgelopen jaar zijn de leerkrachten, directeuren en medewerkers van de Springplank en Spinmolen heel druk geweest met de fusie. Een fusie tussen twee scholen is niet gemakkelijk. Er moet goed samen worden gewerkt om zo tot één geheel te komen. We zijn heel trots dat dit gelukt is. Na de vakantie gaan beide scholen verder onder één naam. De nieuwe naam van de gezamenlijke Spinmolen en Springplank is: De Scheepswerf! Het is een hele mooie naam die past bij het verleden, heden en de toekomst.

De Scheepswerf; de plaats waar gebouwd wordt aan een gouden toekomst. 

Na de vakantie zal de nieuwe directeur Leo Huis het logo onthullen. 

 

Lees hier onder de toespraak van de huidige directeuren tijdens de bekendmaking van de nieuwe naam:

Goedemorgen kinderen van de Springplank en de Spinmolen.
Goedemorgen alle juffen, meesters, vaders en moeders en opa’s en oma’s.

We zijn hier bij elkaar voor een speciale gebeurtenis. We gaan jullie straks vertellen wat de nieuwe naam van onze school wordt.

Maar eerst even een stukje geschiedenis:

Ooit was er een meisjes- en een jongensschool. De Mariaschool en de Jozefschool. Volendam groeide en zo kwamen er in de Blokgouw 2 nieuwe scholen te staan. De Mariaschool werd gesplitst in de Spinmolen en de Springplank. 42 Jaar geleden werd de Spinmolen hier op deze plaats geopend en twee jaar later, dus 40 jaar geleden de Springplank. Zij hebben dat afgelopen week feestelijk gevierd. Om de school heen was toen alleen nog maar weiland en zand. En nu na al die jaren worden deze scholen weer samengevoegd tot één nieuwe school: ‘De nieuwe Mariaschool ...’

Nee, dat wordt niet de nieuwe naam. Jullie hebben allemaal een naam kunnen bedenken met die kleurplaat. Alle groepen hebben daar toen een top 5 van gemaakt. Daar zaten heel grappige en speciale namen bij zoals: de Heksidemolen, de Bananenschil, de Bedakker, de Molenplank en de Glisboan. Maar die zijn het uiteindelijk niet geworden. Een speciaal team van meesters en juffen hebben alle namen verzameld en daar uit die grote lijst 5 namen gekozen. Vervolgens mochten alle meesters en juffen hun stem uitbrengen. En toen is uiteindelijk gekozen voor …

Ho, ho, wacht even. We gaan het zo bekend maken. Maar eerst nog even het volgende. We zouden vandaag de nieuwe directeur aan jullie voorstellen en die zou dan het logo op het dak openen. Maar helaas de directeur kon vandaag niet en het logo van de nieuwe naam was nog niet klaar. Na de grote vakantie worden er twee grote borden met het logo en de naam van nieuwe school aan de beide gevels opgehangen. Leo Huis, onze nieuwe directeur zal dit dan onthullen.

Alle groepen 1 t/m 4 zitten dan in het gebouw van de Spinmolen en alle groepen 5 t/m 8 in het gebouw van de Springplank.

Maar, wat doen we dan hier vandaag?

Nou vandaag willen we alvast de naam bekend maken, want sommige meesters en juffen kunnen het niet meer geheim houden. En voordat het al in de nivo staat en iedereen het al weet willen we de naam vandaag alvast bekend maken. En hoe dan? Leuk dat je dat vraagt. We hadden het idee om een vliegtuig over de wijk te laten vliegen. Je weet wel, die van Jan Tuijp van de BZN. Maar wat denk je. Hij heeft zijn vliegtuigje net verkocht. Dat geloof je toch niet! Dus werd het iets minder speciaal. Een aantal meesters en juffen zijn op het dak geklommen en gaan de naam onthullen. Alleen staan ze nog niet op de goede plaats. Helpen jullie even mee om ze op de goede volgorde te laten staan. Roep maar, juf Larissa naar rechts, meester Marc naar links …

En de nieuwe naam van onze school is ‘De Scheepswerf’!  

De plaats waar gebouwd wordt aan een gouden toekomst.